‘Onze Coen’ of ‘walgelijke genocidepleger’: Hoorn verdeeld over betwist standbeeld

Pers / media: Expert CommentPopular

Description

Het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen in Hoorn staat ineens volop in de aandacht. Activisten willen er vrijdag demonstreren. Maar het plein is al vol. Met terrasjes. En beide kan niet op anderhalve meter. Diverse deskundigen oordelen daar anders over. ‘De overheid mag een betoging op die plek verbieden op beperkingen opleggen op basis van gezondheid, verkeersbelang en het voorkomen van wanordelijkheden’, zegt hoogleraar Rechtswetenschap Jan Brouwer. 

Periode17-jun.-2020

Mediabijdrages

1

Mediabijdrages

  • Titel‘Onze Coen’ of ‘walgelijke genocidepleger’: Hoorn verdeeld over betwist standbeeld
    Media naam/outletDe Volkskrant
    Land/RegioNetherlands
    Release datum17/06/2020
    BeschrijvingHet standbeeld van Jan Pieterszoon Coen in Hoorn staat ineens volop in de aandacht. Activisten willen er vrijdag demonstreren. Maar het plein is al vol. Met terrasjes. En beide kan niet op anderhalve meter. Diverse deskundigen oordelen daar anders over. ‘De overheid mag een betoging op die plek verbieden op beperkingen opleggen op basis van gezondheid, verkeersbelang en het voorkomen van wanordelijkheden’, zegt hoogleraar Rechtswetenschap Jan Brouwer.
    Producent / auteurThomas Borst
    URLhttps://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/onze-coen-of-walgelijke-genocidepleger-hoorn-verdeeld-over-betwist-standbeeld~b65d17eb/
    PersonenJan Brouwer