Media-aandacht
1
Media-aandacht
Titel Toekenningen Demonstrator en Venture Challenge Mate van erkenning National Media naam/outlet NWO - Nieuws Mediatype Web Land/Regio Netherlands Release datum 25/08/2022 Beschrijving NWO-domein Toegepaste en Technische Wetenschappen (TTW) kent financiering toe aan zes Demonstrators. Hiermee kunnen onderzoekers hun resultaten verder ontwikkelen tot een commercieel product. Ook biedt TTW via Venture Challenge vijf startende ondernemers in de life sciences de kans hun dienst of product naar de markt te brengen. Bij elkaar is er een miljoen euro mee gemoeid.
Demonstrator
Demonstrator is een van de valorisatie-instrumenten van NWO. Daarmee ontwikkelen onderzoekers hun resultaten verder om aantrekkelijk te maken voor de markt. In de 2022-ronde van Demonstrator zijn zes projecten gehonoreerd. Met de financiering uit dit programma vervaardigen de onderzoekers een product of dienst in de vorm van een demonstratiemodel. Het model dient als een showcase om een marktintroductie van die technologie mogelijk te maken.
Zo gaan onderzoekers onder meer een duurzame elektrische motor ontwikkelen voor agrarische voertuigen, die veel vermogen moet kunnen genereren bij een laag toerental en lage snelheden. Ook gaan immunologen een nieuwe techniek verder ontwikkelen om snel immuniteit van T-cellen in bloedmonsters te constateren. Tevens wordt een gebruiksvriendelijke en meer intuïtieve manier om databases in begrijpelijke grafieken om te zetten verder verfijnd.
Voor het eerst moesten voor deze call de aanvragen ook voldoen aan de internationale standaard van ‘Societal Readiness Level 4’. Dat houdt in dat het probleem – dat de technologie tracht op te lossen – reeds gevalideerd is door middel van een pilot. In zo’n proefproject wordt in een relevante omgeving het voorgestelde effect aangetoond, naast de maatschappelijke bereidheid om de technologie te omarmen.
Demonstrator is jaarlijks geopend voor aanvragen. Per project kan maximaal 160 duizend euro worden aangevraagd. De nieuwe ronde opent naar verwachting in november.
Dit zijn de gehonoreerde projecten op volgorde van projectnummer:
.......
Novel Technique for Measuring T Cell Immune Responses in Blood Samples - prof. dr. G. van den Bogaart, Rijksuniversiteit Groningen (19794)
Een nieuwe techniek verder ontwikkelen om snel immuniteit van T-cellen in bloedmonsters vast te stellen.
..............Producent / auteur NWO URL https://www.nwo.nl/nieuws/toekenningen-demonstrator-en-venture-challenge Personen Geert van den Bogaart