TY - THES
T1 - Biochemical and functional characterization of Nudix hydrolase enzymes with novel regulatory roles in Gram positive methylotrophic bacteria
AU - Kloosterman, Harmen
N1 - date_submitted:2005
Rights: University of Groningen
PY - 2005
Y1 - 2005
N2 - Harm Kloosterman deed onderzoek naar een familie eiwitten, de Nudix hydrolases, die qua structuur en katalytische activiteit verwant zijn. Het zijn enzymen die de hydrolyse van een fosfaatbinding in een nucleotide kunnen katalyseren. Van twee leden van deze familie onderzocht Kloosterman de specifieke functie. Zo ontdekte hij onder andere dat Nudix hydrolases niet slechts de concentraties van verschillende nucleotiden kunnen reguleren, maar dat ze in bepaalde gevallen ook de functionele eigenschappen van nucleotide bindende eiwitten kunnen reguleren.
AB - Harm Kloosterman deed onderzoek naar een familie eiwitten, de Nudix hydrolases, die qua structuur en katalytische activiteit verwant zijn. Het zijn enzymen die de hydrolyse van een fosfaatbinding in een nucleotide kunnen katalyseren. Van twee leden van deze familie onderzocht Kloosterman de specifieke functie. Zo ontdekte hij onder andere dat Nudix hydrolases niet slechts de concentraties van verschillende nucleotiden kunnen reguleren, maar dat ze in bepaalde gevallen ook de functionele eigenschappen van nucleotide bindende eiwitten kunnen reguleren.
KW - Proefschriften (vorm)
KW - (algemeen)
KW - Hydrolasen, Methylotrofe bacteriƫn, Karakterisering
KW - moleculaire biologie
M3 - Thesis fully internal (DIV)
PB - s.n.
ER -