TY - JOUR
T1 - Corona
T2 - stresstest voor het binnenlands bestuur? Over de Nederlandse corona-aanpak: differentiatie tussen en inbedding in de veiligheidsregio's
AU - van den Berg, Caspar
AU - Boogaard, Geerten
AU - Dreef, Sofie
AU - Geertjes, Gert-Jan
PY - 2021
Y1 - 2021
N2 - De bestrijding van de coronacrisis van maart tot en met november 2020 vormde een uitzonderlijke episode in het Nederlandse binnenlands bestuur. In deze periode waren de voorzitters van de tot dan relatief onbekende veiligheidsregio’s verantwoordelijk voor de coronabestrijding, die daarbij de bindende aanwijzingen van de minister dienden op te volgen. De veiligheidsregiovoorzitters kwamen in dat kader bijeen in het Veiligheidsberaad, een overlegorgaan waarin zij de belangrijkste maatregelen met elkaar afstemden. Hoewel wij nauwelijks verschillen hebben gevonden tussen de geldende regels als zodanig, legden de veiligheidsregio’s wel eigen accenten op het terrein van de uitvoering van die regels. Op die manier bleven alle regio’s gelijkelijk bij de landelijke crisis-aanpak betrokken, terwijl zij tegelijkertijd recht konden doen aan de kenmerken van de eigen regio, en de onderlinge afstemming tussen burgemeesters binnen de veiligheidsregio konden vormgeven op een wijze die past bij de regionale bestuursstijl en -cultuur.
AB - De bestrijding van de coronacrisis van maart tot en met november 2020 vormde een uitzonderlijke episode in het Nederlandse binnenlands bestuur. In deze periode waren de voorzitters van de tot dan relatief onbekende veiligheidsregio’s verantwoordelijk voor de coronabestrijding, die daarbij de bindende aanwijzingen van de minister dienden op te volgen. De veiligheidsregiovoorzitters kwamen in dat kader bijeen in het Veiligheidsberaad, een overlegorgaan waarin zij de belangrijkste maatregelen met elkaar afstemden. Hoewel wij nauwelijks verschillen hebben gevonden tussen de geldende regels als zodanig, legden de veiligheidsregio’s wel eigen accenten op het terrein van de uitvoering van die regels. Op die manier bleven alle regio’s gelijkelijk bij de landelijke crisis-aanpak betrokken, terwijl zij tegelijkertijd recht konden doen aan de kenmerken van de eigen regio, en de onderlinge afstemming tussen burgemeesters binnen de veiligheidsregio konden vormgeven op een wijze die past bij de regionale bestuursstijl en -cultuur.
U2 - 10.5553/Bk/092733872021030003005
DO - 10.5553/Bk/092733872021030003005
M3 - Article
SN - 0927-3387
VL - 30
SP - 45
EP - 53
JO - Bestuurskunde
JF - Bestuurskunde
IS - 3
ER -