Snellere en veiligere terugvordering van bronbelasting (deel II): Een verbetering van de mobiliteit van kapitaal?!

Onderzoeksoutput: ArticleAcademicpeer review

2 Downloads (Pure)

Samenvatting

In het tweede deel van dit tweeluik wordt de laatste versie van het richtlijnvoorstel ter zake van snellere en veiligere terugvorderingsprocedures in detail besproken. Dit richtlijnvoorstel dient de huidige nationale terugvorderingsprocedures gedeeltelijk te vervangen. De huidige nationale terugvorderingsprocedures vormen namelijk een optelsom aan obstakels voor het grensoverschrijdende effectenverkeer in de Europese Unie.

In het verleden zijn verschillende bouwstenen aangereikt om deze obstakels weg te nemen. In dit deel wordt het richtlijnvoorstel daarom afgezet tegen deze aanbevelingen om de geschiktheid van het voorstel op verschillende onderdelen te toetsen. Hieruit komt naar voren dat het richtlijnvoorstel een stap in de goede richting is. Het lijkt een substantieel deel van de obstakels weg te nemen. Er is echter nog ruimte voor verbetering.
Vertaalde titel van de bijdrageSafer and quicker refund of withholding taxes (Part II): An improvement of capital mobility?!
Originele taal-2Dutch
Artikelnummer39
Pagina's (van-tot)10-23
Aantal pagina's14
TijdschriftMaandblad Belasting Beschouwingen
Volume2024
Nummer van het tijdschrift12
StatusPublished - 19-sep.-2024

Vingerafdruk

Duik in de onderzoeksthema's van 'Snellere en veiligere terugvordering van bronbelasting (deel II): Een verbetering van de mobiliteit van kapitaal?!'. Samen vormen ze een unieke vingerafdruk.

Citeer dit